GÜLLÜOĞLU BAKLAVALARI

Baklava ile bu denli özdeşleşmiş olan Güllüoğlu sadece bir marka, bir firma ismi değil; aynı zamanda bir aile ismidir de. Gaziantepli Güllüoğlu ailesi beş kuşaktır (ve şimdi 6. kuşağın ilk üyesi Cevdet Güllü'yle) babadan oğula aktararak sürdürdüğü baklavacılık mesleğinde bir asrı geride bırakmanın mutluluğu içinde. 1871 yılında Gaziantep'te Güllü Çelebi tarafından ilk baklava üretimini gerçekleştiren Güllüoğlu ailesi, hala Gaziantep'te üretimine devam etmektedir.

Büyük emek ve özenle hazırlanıp sunulan Baklavacı Güllüoğlu Mahmut Güllü tatlılarının en büyük sırrı; 135 yıldır babadan oğula aktarılan bilgi, deneyim, işe duyulan saygı ve titizliktir. Bunlar baklava yapımının her kademesinde kendisini göstermektedir.

Harran ovasının buğdayından elde edilen unu, Gaziantep'in fıstığı ve Şanlıurfa bölgesinin sadeyağı; baklavanın vazgeçilmez bu üç unsuru ve kullanılan hammaddelerin kalitesi baklava ustalarının maharetiyle birleşince ortaya Elmacıpazarı Güllüoğlu lezzet farkını çıkartmaktadır.

Bu lezzet farkı aslından hiçbir şey kaybetmeden MozaikPort ile Kuşadası’ndan başlayarak önce ülkemizin ardından da dünyanın önemli bölgelerine taşınmaya başlanmıştır.