PAKETLİ ÜRÜNLER

KURABİYE - ÇÖREK - LOKUM - DRAJE
Yüz yıla yaklaşan tecrübesi ile Ülkemizin en köklü üreticileri tarafından MozaikPort için hazırlanan Lokumlar, Drajeler, Kurabiyeler, Çörekler ve Çikolata kaplı ürünler misafirlerimizin beğenisine sunulmaktadır.
Bu ürünlerin tamamı en güvenilir üreticilerden sağlanan kaliteli ve doğal hammaddelerin, hijyenik koşullarda, katkısız ve kalite standartlarına uygun bir şekilde ve son teknoloji ile donatılmış modern tesislerde üretilmektedir.

SAFRAN
Gıda, parfümeri, ilaç ve tekstildeki endüstriyel kullanımları dışında safran ayrıca binlerce yıllardır şifa verici bitki olarak tüketilir. Safranın keskin ve acımsı tadına rağmen çok eski tarihlerden beridir iştah açıcı olarak kullanıldığı bilinmektedir.
Sinirleri uyarıcı etkisi sayesinde cinsel isteği ve performansı artırır; yine aynı özelliği sayesinde menstürasyon döneminin daha ağrısız geçmesine yardımcı olur. Ama bu özellik, aynı zamanda, safranın hamilelik döneminde kullanılmasını da tehlikeli hâle getirir: Safran, hamilelikte düşüğe sebep olabilir.
Yatıştırıcı özelliği olan safran, serotonin düzeyini dengeleyerek depresyondan anksiyeteye kadar birçok psikolojik soruna çözüm olabilir.
Karaciğere iyi geldiği, araştırmalarla kanıtlanmış olan safran, aynı zamanda antioksidan ve antikanserojendir de... Kanserli tümörleri küçülttüğü ve yayılmalarını önlediği gözlemlenmiştir.
Ayrıca, iştahı düzenleyerek obeziteye karşı da önemli bir yardımcı görevi görür. Amerika'da yapılan bir araştırma, günde 176.5 gram safran tüketen kişilerde zararlı abur cubur yeme isteğinin yüzde 55 oranında azaldığını ortaya koymuştur.
Bunların dışında safranın; Bronşite, astıma, öksürüğe, sinir sistemine, dişlere ve diş etlerine, kalp sağlığına ve gözlere kadar her türlü organımıza ve sağlık sorununa faydası olduğu bilinmektedir.

KRİSTAL MENTOL
Günümüzde birçok sakızda, şekerde, kozmetik ürünlerinde ve hatta kimi sigaralarda kullanılan mentol bir terpenoiddir. Uzun ve kristal bir yapıya sahiptir. Dokunulduğunda yağsı bir his verir ve oda sıcaklığında kimyasal hali katı olan bir moleküldür. Farklı türleri olmakla birlikte genelde keskin bir kokuya sahiptir.
Mentol genellikle ferahlık verici etkisi nedeniyle kullanılır. En büyük özelliği nefesi açması ve insana rahatlık vermesidir. Sakızlar ve şekerlerde aroma olarak kullanılır. Bunun yanında mendillerde güzel bir koku vermesi amacıyla mentolden yararlanılır. Ayrıca, boğazda hissedilen hafif ağrılara, tahrişlere de iyi gelmektedir. Günümüzde kullanılan çoğu öksürük şurubunda mentol bulunmaktadır. Hatta yağı da oldukça faydalıdır. Özellikle güneş çarpması sonrasında hissedilen ateş yüksekliği, bulantı vb. durumlara karşı etkili olmaktadır. Ayrıca, çeşitli diş macunlarında ve ağız temizliği için kullanılan ürünlerde ağza güzel bir koku vermesi ve temizliği sağlaması amacıyla kullanılmaktadır.
Mentol, faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Eklem ağrılarına karşı da oldukça etkilidir. Burkulma vb. durumlarda da kullanılır çünkü soğutucu bir etkiye de sahiptir ve bu da ağrının şiddetinde bir hafifleme hissedilmesini sağlar. Etken madde olarak mentol kullanılan kremleri ya da spreyleri ağrılı eklem bölgelerine sürmeniz ciddi bir hafifleme sağlayacaktır. Böylece ağrı kesici haplar ya da şuruplar kullanmaya gerek kalmadan sadece mentol ile bir rahatlama yaşayabilirsiniz.

KOZMETİK
İnsanlık ilk çağlardan beri güzel kalmayı çok önemsedi ve bitkilerden yola çıkarak birçok ihtiyacını karşıladı. Zamanın hızlanmasıyla kalabalık nüfusa yetişmek için kimyasal sentezlerle çözüm bulmayı deneyen dünya, tazeliğini kaybetti. Bu kimyasal sentezlerin güzelliğe ve doğaya karşı yıkıcı etkisi konusunda bilinçlenen insanlık tekrar doğaya yöneldi.
Sağlıklı bir cilt ve sağlıklı saçlar güzelliğin en önemli unsurlarındandır. Ancak günümüzde stres, sağlık sorunları, çevresel faktörler ve yaşa bağlı oluşan yıpranmaların önüne geçmek için ilave bakımlara ihtiyaç duyulur.
MozaikPort, 20 yılı aşan tecrübesi ve doğallıktan ödün vermeyen üretim tarzı ile kozmetik sektöründe farklı bir yeri olan tedarikçisi vasıtası ile tüm misafirlerine yalnızca güzelleşmek için değil, ruh ve beden sağlıklarını korumak adına, içinde ağır metaller, paraben, koruyucu, renklendirici, SLS, SLES ve hayvansal maddelerin bulunmadığı, yalnızca doğaya ve insan sağlığına duyarlı ürünlerden oluşan kozmetik seçeneklerini misafirlerinin beğenisine sunmaktadır.